To koniec. Argentyńska załoga nie żyje

Łukasz Bok01 grudzień 2017 - 23:50

Za sprawą argentyńskiej marynarki wojennej możemy powiedzieć z całą pewnością, że załoga okrętu podwodnego ARA San Juan zginęła.

Faza ratownicza została zakończona. Od momentu zatonięcia okręt podwodny się nie wynurzył, co oznacza, iż wszyscy na pokładzie z całą pewnością zginęli, bowiem zapasy powietrza skończyły się kilka dobrych dni temu. Kontynuowana będzie akcja poszukiwawcza - w celu zbadania wraku.

Ostatni kontakt z załogą nawiązano 15 listopada, informowali oni o usterce, którą udało się naprawić, lecz do wnętrza okrętu dostała się woda. W związku ze zdarzeniem rozkazano powrót do macierzystej bazy. Wtedy kontakt się urwał.

Poszukiwania ruszyły pełną parą, zaangażowało się w nie kilka państw, niestety bez skutku. Kilka dni temu armia poinformowała, iż w miejscu ostatniej lokalizacji odnotowano wybuch, być może już wtedy okręt uległ zniszczeniu i załoga zginęła. Tego dowiemy się jednak dopiero, gdy uda się odnaleźć wrak. 

Wśród 44-osobowej załogi była Eliana Krawczyk, miała polskie korzenie. Była pierwszą oficer marynarki w Argentynie. Miała 35 lat. 

Załoga ARA San Juan:


Fot. Twitter

Kategorie:
Share:

Czytaj także

Konflikty

Kolejny test Korei Północnej, najsilniejszy

Łukasz Bok03 wrzesień 2017 - 14:04
Wypadki

Tragedia w Nigerii. Zawalił się dach kościoła.

Łukasz Bok11 grudzień 2016 - 21:03
Terroryzm

Jarmarki bożonarodzeniowe zagrożone atakami IS

Łukasz Bok25 listopad 2017 - 20:25