Bruksela, Londyn, Paryż - seria niepokojących zdarzeń

Łukasz Bok25 sierpień 2017 - 23:26

Wieczorem w Brukseli, Londynie oraz Paryżu niemal jednocześnie doszło do zdarzeń o potencjale terrorystycznym. Zarówno atak w stolicy Belgii jak i Wielkiej Brytanii uznano za "akt terrorystyczny". 

Po godzinie 20 w ścisłym centrum Brukseli 30-letni Somalijczyk zaatakował nożem (lub maczetą wg innych danych) dwójkę patrolujących żołnierzy. Oboje zostali niegroźnie ranni - w rękę i twarz. Napastnik w trakcie ataku krzyczał "Allahu akbar", został postrzelony i przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł. Niedługo później władze uznały zdarzenie jako "akt terroryzmu". Zamach miał miejsce 500 metrów od placu, który pojawił się w czwartek na kanałach Państwach Islamskiego jako dobry cel ataku. 

LONDYN

Niemal w tym samym czasie, co w Brukseli - policja przy Pałacu Buckingham zatrzymała mężczyznę z nożem. W trakcie aresztowania zaatakował policjantów, dwóch niegroźnie ranił. O sprawcy niewiele wiadomo, póki co władze milczą, lecz wiadomo, iż również uznały atak za "akt terroryzmu". 

PARYŻ

Po godzinie 20 miał miejsce również inny groźny akt. W paryskiej dzielnicy Barbes mężczyzna tuż obok stacji metra rzucił w kierunku tłumu ludzi koktajl Mołotowa, na szczęście niecelnie. Napastnik chwilę później został zatrzymany. Również tutaj póki co nie podano kim był sprawca. 

Kategorie:
Share:

Czytaj także

kategoria nie istnieje

Zamach na klub w Stambule

Łukasz Bok01 styczeń 2017 - 01:10
kategoria nie istnieje

Eksplozja w Bahawalpur

Łukasz Bok25 czerwiec 2017 - 01:52
kategoria nie istnieje

Atak w Pakistanie

Łukasz Bok23 czerwiec 2017 - 00:38