Armia Korei Północnej w gotowości, ale Kim zostawia furtkę

Łukasz Bok15 sierpień 2017 - 10:13

Północnokoreańska agencja prasowa wydała kolejne oświadczenie związane z konfliktem na linii Pjongjang-Waszyngton. Wydaje się, że choć trochę łagodzi ono napięcie.

Co prawda dowiadujemy się z niego, iż przywódca Korei Północnej - Kim Dzong Un wizytował siedzibę sił zbrojnych, gdzie poznał szczegółowe plany wystrzelenia rakiet w kierunku wyspy Guam oraz nakazał on swym generałom postawić armię w gotowości, by była ona gotowa w dowolnym momencie gdy padnie rozkaz, to uchylona została też pewna furtka.

Kim Dzong Un stwierdził, iż do odpalenia rakiet nie dojdzie w tym momencie. Działania zostały przesunięte,  a Korea Północna będzie teraz obserwowała kolejne ruchy Stanów Zjednoczonych dając szansę na obniżenie napięcia. 

Nie trudno dostrzec w najnowszym oświadczeniu KRLD małego kroku w tył. Najprawdopodobniej wycofać się ze swej ostrej retoryki będzie musiał również prezydent Trump, który usłyszał od władz Korei Południowej oraz Japonii, iż przed ewentualną interwencją militarną wobec reżimu Kima - powinien on najpierw otrzymać zgodę tychże państw - najbardziej narażonych na odwet. A zarówno Korea Południowa jak i Japonia nalega na dyplomatyczne rozwiązanie kwestii. Nie militarne.

Fot.: KCNA

Kategorie:
Share:

Czytaj także

Bliski Wschód

[WIDEO] Amerykanie zbombardowali bazę wojsk Asada

Łukasz Bok07 kwiecień 2017 - 12:49
Terroryzm

Krwawa Niedziela Palmowa w Egipcie

Łukasz Bok09 kwiecień 2017 - 20:13
Pozostałe

Pędził ciężarówką do centrum miasta, został zatrzymany

Łukasz Bok21 luty 2017 - 12:46