Armia Korei Północnej w gotowości, ale Kim zostawia furtkę

Łukasz Bok15 sierpień 2017 - 10:13

Północnokoreańska agencja prasowa wydała kolejne oświadczenie związane z konfliktem na linii Pjongjang-Waszyngton. Wydaje się, że choć trochę łagodzi ono napięcie.

Co prawda dowiadujemy się z niego, iż przywódca Korei Północnej - Kim Dzong Un wizytował siedzibę sił zbrojnych, gdzie poznał szczegółowe plany wystrzelenia rakiet w kierunku wyspy Guam oraz nakazał on swym generałom postawić armię w gotowości, by była ona gotowa w dowolnym momencie gdy padnie rozkaz, to uchylona została też pewna furtka.

Kim Dzong Un stwierdził, iż do odpalenia rakiet nie dojdzie w tym momencie. Działania zostały przesunięte,  a Korea Północna będzie teraz obserwowała kolejne ruchy Stanów Zjednoczonych dając szansę na obniżenie napięcia. 

Nie trudno dostrzec w najnowszym oświadczeniu KRLD małego kroku w tył. Najprawdopodobniej wycofać się ze swej ostrej retoryki będzie musiał również prezydent Trump, który usłyszał od władz Korei Południowej oraz Japonii, iż przed ewentualną interwencją militarną wobec reżimu Kima - powinien on najpierw otrzymać zgodę tychże państw - najbardziej narażonych na odwet. A zarówno Korea Południowa jak i Japonia nalega na dyplomatyczne rozwiązanie kwestii. Nie militarne.

Fot.: KCNA

Kategorie:
Share:

Czytaj także

Bliski Wschód

Krwawy zamach w wyzwolonym Al-Bab

Łukasz Bok24 luty 2017 - 12:37
Terroryzm

Zamach w Marsylii, kobiety ofiarami

Łukasz Bok01 październik 2017 - 15:44
kategoria nie istnieje

Atak na policjantów w Astrachaniu

Łukasz Bok03 kwiecień 2017 - 16:12