"Trump pozbawiony rozumu" - dialogu nie będzie

Łukasz Bok10 sierpień 2017 - 11:18

Korea Północna mimo ostrzeżeń ze strony Stanów Zjednoczonych co do dalszych gróźb nie wstrzymuje swej retoryki. Państwowa agencja prasowa KCNA opublikowała kolejne ostre oświadczenie.

Tym razem ostro atakowany jest Trump, który we wtorek pogroził Korei Północnej "ogniem i furią, jakiej świat nie widział", jeśli ta nie poprzestanie prowokacji.

Zdaniem władz Korei Północnej prezydent USA jest "pozbawiony rozumu", a "sensowny dialog z takim typem nie jest możliwy". Dodano również, iż na Trumpa zadziała jedynie "bezwzględna siła".

Armia Korei z północy podała również, iż do połowy sierpnia zostanie ukończony plan wystrzelenia 4 rakiet Hwasong-12, które miałyby spaść do morza tuż obok wyspy Guam, na której znajdują się potężne bazy amerykańskiego wojska. Ma być to pokaz siły i ostrzeżenie. Dzień wcześniej Korea Północna informowała, iż poważnie rozważa atak na amerykańską wyspę.

Według władz Stanów Zjednoczonych wyspie nie grozi niebezpieczeństwo. Armia Stanów Zjednoczonych jest przygotowana na odparcie ewentualnego ataku.

Do "dyskusji" włączyła się również Korea Południowa, która zagroziła otwarcie swojemu sąsiadowi "twardym i zdecydowanym odwetem", jeśli ci nie zaprzestaną swych prowokacji.

Fot. Photo credit: (stephan) via Foter.com / CC BY-SA

Kategorie:
Share:

Czytaj także

kategoria nie istnieje

Atak na szpital w Kabulu

Łukasz Bok08 marzec 2017 - 23:25
kategoria nie istnieje

Eksplozja w Bahawalpur

Łukasz Bok25 czerwiec 2017 - 01:52
Terroryzm

Podwójny atak w Edmonton

Łukasz Bok01 październik 2017 - 10:11