Trump ostro pogroził Korei Północnej, odpowiedź równie mocna

Łukasz Bok08 sierpień 2017 - 23:26

Donald Trump w ostrych słowach zagroził Korei Północnej w reakcji na groźby ze strony Kim Dzong Una. Słowa prezydenta USA błyskawicznie obiegły świat.

Trump obecnie przebywa na wakacjach, znalazł jednak chwilę czasu, by wydać krótkie oświadczenie mediom. "Lepiej, żeby Korea Północna nie groziła już Stanom Zjednoczonym. W przeciwnym wypadku spotka ich (Koreę - red.) ogień, furia i potężna siła, jakiej świat jeszcze nie widział". 

Słowa Trumpa są odpowiedzią na ciągłe groźby Korei Północnej wobec sąsiada z południa oraz Stanów Zjednoczonych. Dochodzi do tego również fakt ostatnich testów rakiet międzykontynentalnych oraz dzisiejszych doniesień Washington Post, w którym można przeczytać, iż "KRLD zdołała już wyprodukować zminiaturyzowaną głowicę nuklearną, która może być przenoszona przez międzykontynentalny pocisk balistyczny ICBM, co oznacza, że pokonała krok, by uznać ją za mocarstwo nuklearne". 

Na słowa Trumpa szybko zareagowała Korea Północna, która za pośrednictwem swej agencji prasowej (KCNA)  poinformowała, iż jeśli USA zaatakuje Koreę Północną, oni odpowiedzą atakiem nuklearnym. Zagroziła również atakiem rakietowym na amerykańską wyspę Guam.

Kategorie:
Share:

Czytaj także

kategoria nie istnieje

Seria wybuchów w Bagdadzie

Łukasz Bok02 styczeń 2017 - 20:00
Kataklizmy

Koniec akcji ratunkowej we Włoszech. Smutny bilans lawiny.

Łukasz Bok26 styczeń 2017 - 11:44
Terroryzm

Bruksela, Londyn, Paryż - seria niepokojących zdarzeń

Łukasz Bok25 sierpień 2017 - 23:26