Imigrancki absurd. Libia grozi Włochom

Łukasz Bok06 sierpień 2017 - 12:18

Włosi zmagający się z coraz większym problem z migrantami płynącymi z Libii podejmują powoli pierwsze kroki ochronne. Niespodziewanie spotkało się to jednak z ostrą reakcją libijskiej armii, która wprost zagroziła włoskim okrętom ogniem. 

Włochy coraz gorzej radzą sobie z olbrzymim napływem migrantów - głównie płynących z Libii. Pod koniec czerwca Włosi zagrozili, iż zamkną swe porty dla łodzi z migrantami, teraz rząd podjął decyzję o rozpoczęciu misji włoskiej marynarki, która ma wesprzeć libijską straż przybrzeżną w walce z nielegalnym handlem ludźmi. To rozwścieczyło armię libijską kontrolującą wschodnie wybrzeże - a więc główne porty. 

Generał Khalif Haftar wydał rozkaz bombardowania każdego obcego statku, który pojawi się na libijskich wodach terytorialnych. Haftar jest dowódcą Libijskiej Armii Narodowej. Rozkaz został wydany po sprzeciwie libijskiego rządu w Tobruku wobec operacji włoskiej marynarki. Będzie ona odbierana jako naruszenie suwerenności kraju. 

Nie trudno więc sobie wyobrazić sytuację, wobec której Włosi próbując zawrócić łódź z nielegalnymi migrantami z powrotem do Libii zostają ostrzelani przez libijską armię. A ewentualnemu zawracaniu nie ma co się dziwić. Włochy przyjęły w samym 2017 roku już co najmniej 95 tysięcy migrantów, z czego około 96% rozpoczęło swą "podróż" z Libii. 

/ANSA/

Share:

Czytaj także

Terroryzm

Skala ataku w Egipcie przeraża. Setki ofiar

Łukasz Bok24 listopad 2017 - 20:32
Pozostałe

KiKŚ na Facebooku po raz kolejny zablokowany!

Łukasz Bok24 grudzień 2016 - 10:00
Terroryzm

[+18] Masakra w Syrii, dziesiątki cywilów zabitych w zamachu

Łukasz Bok15 kwiecień 2017 - 16:11