Kim był walczący dla IS al-Bulandi?

Łukasz Bok01 marzec 2017 - 21:30

Abu Khitab al Bulandi zginął w okolicach Aleppo podaje Państwo Islamskie. Był nim obywatel Polski, na co wskazuje również jego przydomek. Co o nim wiadomo?

Wszystko wskazuje na to, iż zabity pod Aleppo al Bulandi, to tak naprawdę poszukiwany przez Interpol Jakub Jakus, 25-latek urodzony w Sandomierzu.

Jakus był znany polskim mediom. Jakiś czas temu został bohaterem tekstu "Mamo, zostałem dżihadystą", który pojawił się w portalu natemat.pl. Co więcej o nim wiadomo?

Jakub Jakus na islam przeszedł w liceum. Po ukończeniu szkoły na krótko został studentem po czym wyjechał z Polski do Norwegii. To właśnie tam się zradykalizował i postanowił wylecieć do kraju arabskiego. Założył rodzinę w Syrii, walczył, został ranny. Co ciekawe - do niedawna był dość aktywny na Facebooku - wrzucał wiele zdjęć z Syrii, które miały ukazywać "efekty rosyjskich bombardowań". Utrzymywał internetowy kontakt zarówno z rodziną jak i znajomymi. Ci drudzy jednak potwierdzili w serwisie natemat.pl, iż z czasem "rozmawiało się już z nim jak z robotem", "totalnie wyprany mózg". 

Według oficjalnego komunikatu Państwa Islamskiego - Abu Khitab al Bulandi zginął pod Aleppo. Rok temu głośno było o innym Polaku, który wysadził się w Syrii walcząc dla IS. 

źródło: własne, natemat.pl 

Share:

Czytaj także

Terroryzm

Krwawa Niedziela Palmowa w Egipcie

Łukasz Bok09 kwiecień 2017 - 20:13
Kataklizmy

Koniec akcji ratunkowej we Włoszech. Smutny bilans lawiny.

Łukasz Bok26 styczeń 2017 - 11:44
Bliski Wschód

Krwawy zamach w wyzwolonym Al-Bab

Łukasz Bok24 luty 2017 - 12:37